Zabawki na publiczny na plac zabaw

Zabawki na publiczny na plac zabaw

Zabawki na plac zabaw - przyjazna przestrzeń dla dzieci

Zabawki na plac zabaw - kolorowy zawrót głowy

Zabawki na plac zabaw są tworzone z myślą o każdej grupie wiekowej, znajdzie się coś ciekawego zarówno dla przedszkolaków jak i dla pełnych energii nastolatków. Do wyboru dostępnych jest wiele serii zróżnicowanych pod względem funkcji oraz wyglądu. Zabawki na plac zabaw obfitują w kolorowe zjeżdżalnie i huśtawki w kształcie zwierzątek, kwiatków, samochodów, zestawy w kształcie statków pirackich, domków na drzewie, wieże i piramidy o przeróżnych kształtach i wysokościach, znajdziemy też trampoliny, urządzenia muzyczne i wodne oraz wiele, wiele innych rozwiązań. Istny kolorowy zawrót głowy. Zatem czym kierować się przy wyborze odpowiednich zabawek na plac zabaw?

Zabawki na plac zabaw - jak wybrać?

Plac zabaw to nie tylko nieśmiertelna huśtawka, ślizgawka i piaskownica. Do wyboru jest wiele różnych rozwiązań dzięki którym można stworzyć niepowtarzalny plac zabaw. Planując zakup zabawek na plac zabaw w pierwszej kolejności musimy zastanowić dla jakiej grupy wiekowej mają służyć, z jakiego materiału mają być zrobione oraz jaką powierzchnią i budżetem dysponujemy. Żeby rozeznać się w temacie warto poszukać proponowanych projektów placów zabaw, stanowią one dobre źródło inspiracji. Na naszej stronie internetowej można przejrzeć serwis z gotowymi i darmowymi projektami placów zabaw, które można modyfikować w zależności od powierzchni jaką dysponujemy, wieku użytkowników i przeznaczenia. Na placach zabaw przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo dzieci. W tym celu należy stosować tylko produkty posiadające odpowiednie certyfikaty i atesty. W strefie bezpieczeństwa (obszarze upadku) należy zastosować nawierzchnię bezpieczną dostosowaną do rodzaju zainstalowanych zabawek tak aby zapewnić bezpieczeństwo w razie upadku.

Zabawki na plac zabaw - co dla najmłodszych

Wśród wielu propozycji znajdziemy rozwiązania już dla najmłodszych dzieci 1+  doskonale sprawdzą się na przykład kolorowe bujaki na sprężynie czy niskie ślizgawki z tego typu urządzeń najczęściej korzystają żłobki. Jednak najbardziej popularne są place zabaw przeznaczone dla dzieci w wieku 3-6 lat. Przedszkolaki podczas zabawy na placu jednocześnie uczą się samodzielności i odwagi, współpracy w grupie, dzielenia się, kontrolowania emocji, zdobywają nowe umiejętności zręcznościowe, rozwijają motorykę. Urządzenia do zabawy powinny być w ciekawych, wesołych kształtach oraz żywych kolorach tak aby zachęcały maluchy to korzystania z nich, pobudzały ich kreatywność i dziecięcą wyobraźnie. W tej grupie wiekowej najbardziej popularne są piaskownice, bujaki, huśtawki, proste konstrukcje do wspinaczki i ćwiczenia równowagi, domki i różne tablice muzyczne i edukacyjne. Całą gamę ciekawych propozycji znajdziemy w serii LIMAKO dla maluchów i mniejszych dzieci, urządzenia zabawowe wyglądem nawiązują do sympatycznego ślimaka wykonane są w żywych kolorach co przyciąga maluchy. Niezwykle kolorowe zestawy sprawnościowe i wspinaczkowe oferują serie COLOR KIDS, MROWISKO lub LINARIUM.

All comments

Leave a Reply